top of page

HİZMETLERİMİZ

Vakum destekli kapatma (VAC) tedavisi, akut ve kronik yaraları olan hastaların yara yataklarında daha hızlı iyileşme için granülasyon dokusu oluşumunu teşvik etmek için tasarlanmıştır. Cerrahi müdahalenin riskli veya mümkün olmadığı kronik, akut, yanık ya da yatak yarasında, hastanın yara bakımının yeterince sağlanamadığı felç gibi durumlarda, aşırı akıntı ve aşırı koku veren yaraların kontrol altına alınamadığı durumlarda vakum tedavisi oldukça fayda sağlamaktadır.

Kollajen yara kapatma tedavisi, nekrotik yaraları, deri greftlerini ve ikinci derece yanıkları iyileştirmeye yardımcı olmada mükemmel sonuçlar vermektedir. Kollajen pansumanlar yara bölgesinde yeni kollajen büyümesine yardımcı olur ve genellikle daha hızlı bir iyileşme sağlar. Kollajen pansumanlar ayrıca fibroblast üretimine yardımcı oldukları için yara bölgesinin mikro ortamında uygun sıcaklığının korunmasına yardımcı olur. Kollajen pansumanlar ayrıca potansiyel enfeksiyonların yayılmasını sınırlamak için antimikrobiyal ajanlar içerir. Kollajen pansumanlar jel, toz ve macun formunda olabilmektedir. Kullandıkları yaranın türüne bağlı olarak, etkili kalmak için kollajen pansumanlar her 7 günde bir değiştirilmelidir.

Pasif kapamalar, yaranın üzerine örtülen ve uygun yara ortamı sağlayan ürünlerdir. Yara pansuman ürünleri olarak adlandırılan bu ürünler; köpükler, saydam örtücü materyal, hidrojel örtücü materyal, kalsiyum aljinat örtücü materyaller, hidrokolloid örtücü materyaller olarak kullanılmaktadır. Yara bakımı için kullanılan bu ürünlerin etkinliği iyi bilinen ve yara bakımında kendini kanıtlamış ürünler olması gerekmektedir. Eksudalı bir yaraya emici bir ped kullanılırken, kapanmaya yakın bir yaraya orta emicilik düzeyinde bir yara örtüsü uygulanmalıdır. Yara bakımı için ihtiyacınız olan şeffaf film yara örtüsü, su geçirmez yara örtüsü, silikon yara örtüsü ve her türlü pasif kapama yara bakım ürünleri Deneyim Medikal'de mevcuttur.

bottom of page